HC Zlonice

O klubu

Zlonický klub ledního hokeje byl založen v roce 1953. U jeho zrodu byli pan Širc Vlastimil, Sulek Ladislav, Linda Ladislav a pan Kopecký Zdeněk a řada dalších obětavých příznivců, kteří vybudovali na rybníku „Paňák“ hokejové hřiště s osvětlením a kabinou. Dále sehnali vybavení pro hráče.

První mistrovské utkání se sehrálo 6. ledna 1954 mezi Zlonicemi a Zvoleněvsí s výsledkem 4:7. V těchto letech se díky příznivým zimám hrál hokej na rybníce.

V roce 1963 jsme postoupili do I.B třídy, kterou jsme hráli tři roky. Po té jsme založili oddíl žáků a dorostu. Měli jsme s nimi úspěchy. Čtyřikrát vyhráli přebor okresu a dorost postoupil do I.B třídy. Družstvo mužů bylo třikrát přeborníkem okresu v hokeji.

V roce 2001 jsme vybojovali postup do Krajské soutěže a díky sponzorům a jejich finanční pomoci jsme mohli soutěž zahájit. Hráli jsme ji do roku 2007, kdy soutěž vyhráli a postoupili do Krajské ligy.

více info na cs.wikipedia.org